W grupie radiotelefonów TYT/Tytera pracujących w trybie cyfrowym DMR najbardziej rozbudowanymi modelami są MD-2017, MD-390 oraz MD-380, które poza użytkownikami systemów łączności profesjonalnej zainteresują również użytkowników amatorskich pasm krótkofalarskich. Są to wysokiej klasy, jedno zakresowe, ręczne radiotelefony profesjonalne VHF lub UHF, w pełni zgodne ze standardem ESTI DMR oraz MotoTRBO Tier I i II. Wyposażone są w duży kolorowy wyświetlacz i pełną klawiaturę oraz 1000 komórek pamięci. Posiadają bardzo wytrzymałą konstrukcję z aluminiowym chassis oraz estetyczną,  i wysokiej jakości obudowę. Pod względem funkcjonalności oferują one wywołania indywidualne, grupowe, alarmowe, obsługę wiadomości tekstowych SMS z możliwością ich edytowania, funkcję zdalnego monitora, funkcję samotnego pracownika (lone worker), zdalne blokowanie i odblokowanie radia, ochronę przed nieuprawnionym użyciem. Zapewniają również tryb pracy z zaawansowanym szyfrowaniem rozmów zapewniający poufność prowadzonej korespondencji. MD-2017MD-390 i MD-380 posiadają również pełną funkcjonalność trybu łączności analogowej, w tym również obsługę tonów CTCSS/DCS oraz DTMF. Dzięki temu te radiotelefony mogą być używane w sieciach analogowych i umożliwić w przyszłości szybką i łatwą migrację do systemu cyfrowego.

MD-2017, MD-390 oraz MD-390 może być interesujący dla krótkofalowców ze względu na możliwość modyfikacji większości ustawień z poziomu menu urządzenia, bez konieczności podłączania i programowania z poziomu komputera. Możliwa jest zmiana bezpośrednio z klawiatury częstotliwości nadawania i odbioru, slotu i color code (w trybie cyfrowym) czy też tonu CTCSS/DCS (w trybie analogowym) na wcześniej zaprogramowanych kanałach. Radiotelefony z serii MD doskonale sprawdza się w łącznościach prowadzonych przez amatorską sieć przemienników SP-DMR. Z tego samego powodu urządzenie z powodzeniem może być również wykorzystywane przez nasłuchowców do monitorowania pasm, gdzie używana jest łączność w cyfrowym trybie DMR.

Model MD-380G w stosunku do MD-380 został wyposażony w odbiornik GPS, natomiast model MG-390 posiada dodatkowo wodoodporną obudowę, spełniającą standard IP67.

Najnowszy radiotelefon w ofercie TYT’a MD-2017 jest pierwszym dwu-zakresowym cyfrowym radiotelefonem DMR, umożliwiającym jednoczesną pracę na paśmie VHF i UHF. Posiada on taką samą funkcjonalność jak model MD-380 oraz wodoodporną obudowę IP67. Dodatkowo występuje również w wersji z odbiornikiem GPS.

Kolejną nowością jest prosty i tani, 16 kanałowy model MD-680, charakteryzujący się wytrzymałą i wodoodporną obudową IP67 oraz zwiększoną mocą nadajnika do 10W. Radiotelefon zgodny jest ze standardem DMR z ograniczeniem do pracy na jednym slocie czasowym.

Pozostałe dwa modele w ofercie TYT/Tytery pracujące w trybie DMR to MD-280 oraz MD-446. Pierwszy z nich, MD-280, jest prostym, 32 kanałowym radiotelefonem profesjonalnym, pozbawionym wyświetlacza i klawiatury. W związku z tym nie obsługuje wiadomości tekstowych w trybie cyfrowym. Obsługa sprowadzona jest tu do niezbędnego minimum. Zwarta i wytrzymała obudowa oraz duża moc audio, predysponują go do zastosowań profesjonalnych, gdzie liczy się przede wszystkim niezawodność i jakość łączności.

MD-446 jako model pośredni posiada wyświetlacz LCD oraz uproszczoną klawiaturę. Nie oferuje zatem możliwości modyfikacji niektórych ustawień z poziomu radia (np. modyfikacji częstotliwości pracy), jednak większość funkcji pozostaje taka sama jak w modelu MD-380. Wszystkie trzy modele są w pełni zgodne ze standardem ESTI DMR, Tier I i II oraz pozwalają również na łączność w standardowym trybie analogowym.

Producent posiada aktualnie w ofercie również dwa modele pracujące w cyfrowym standardzie dPMR. Standard ten w odróżnieniu od DMR przeznaczony jest dla prostej łączności typu radiotelefon-radiotelefon, bez udziału infrastruktury węzłów sieciowych.

DP-290 to z kolei prosty profesjonalny radiotelefon dPMR. który zapewnia cyfrową (lub analogową) łączność w paśmie VHF lub UHF. Do dyspozycji jest 16 kanałów, funkcja szyfrowania i skanowania, układ VOX i dwa programowalne klawisze funkcyjne. Radio to charakteryzuje się maksymalnie uproszczoną obsługą, wytrzymałą obudową oraz wydajnym akumulatorem litowo-jonowym. Dostępna jest również wersja DP-290 dPMR446 na nielicencjonowane pasmo PMR446 – nie wymaga zezwolenia UKE do pracy. 

MD-9600 to w pełni funkcjonalny radiotelefon DMR do zastosowań mobilnych i stacjonarnych. Charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością, dużą mocą wyjściową oraz solidną obudową z dużym wyświetlaczem LCD. Doskonale nadaje się współpracy z ręcznymi radiotelefonami MD-2017, MD-390, MD-380, MD-280, MD-680 czy MD-446. Dzięki trybowi analogowemu, możliwe jest używanie MD-9600 w sieciach łączności analogowej.

MD-2017G
MD-2017
MD-390
MD-390
MD-380G
MD-380G
MD-380
MD-380
MD-446
MD-446
MD-680
MD-280
MD-280
DP-290
DP-290
MD-9600
MD-9600